Few Words

PL/ENG

Witam ciepło w mojej małej, fotograficznej, totalnie amatorskiej przystani. Jakoś tak się złożyło, że parę lat temu za sprawą kilku znajomych dusz zainteresowałam się utrwalaniem rzeczy w obiektywie. Długi czas nosiłam ze sobą kompaktowego Fuji, a teraz od roku pracuję z lustrzanką Sony, z której jestem niesamowicie zadowolona. Wychodzę z założenia, że nie trzeba mieść nie wiadomo jak wystrzelonego w kosmos sprzętu, żeby robić dobre zdjęcia (no, nie tyczy się to obiektywów, niektórych obrazów nie da ukształtować się bez konkretnego szkła ;)), trzeba po prostu mieć aparat przy sobie, jakieś kształty w głowie i trochę umiejętności bycia w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie.

To, co uwieczniam to przede wszystkim plony Matki Natury.  Z racji zainteresowań i wykształcenia mogłabym tkwić gdzieś pośród łąk, gór i jezior dzień i noc, niestety czas na to nie pozwala, zadowalam się więc najbliższym otoczeniem i tymi paroma wypadami w Polskę i za granicę, które rocznie udaje mi się odbyć. Poza tym czasem zdarza mi się wziąć udział w jakiś eventach typu Noc Świętojańska, koncerty, defilady, plenery fotograficzne. Wsza trzeba poszerzać horyzonty, a fotografowanie ludzi też w jakiś sposób mnie kręciło.

Nigdy nie wiązałam z tym hobby konkretnych planów zarobkowych, jest to po prostu jakaś forma ekspresji, może niektórzy mądrzy ludzie tak by to nazwali. Czasem wezmę udział w jakimś internetowym konkursie, raz na jakiś czas zgarnę w nagrodę książkę, ale nie mam zamiaru startować w żadnym wyścigu szczurów, szczególnie że moje fotografie pozostawiają jeszcze wiele do życzenia i mam tego pełną świadomość :) Tak więc stworzyłam tego bloga, by dzielić się nimi z eterem, czekać na opinie i zbierać expa podczas kolejnych fotograficznych eskapad.

Zapraszam do przeglądania galerii, na każdą formę nawiązania kontaktu również jestem otwarta, chcesz mnie podlinkować, odszukać na fejsie, wymienić się doświadczeniami- proszę bardzo, tylko daj znać, odwdzięczę się tym samym ;)

***

 Welcome in my little photo, totally amateur shelter. Few years ago some of my friends infected me with passion of photography. For long time i worked with Fuji hybrid, but now I own Sony DSLR, which I very enjoy. In my personal opinion it doesn’t matter what kind of camera you use to take brilliant shots (except lenses, some kind of pictures you can’t make without particular ones), you just have to carry your camera wherever you go, create shapes in your mind, and have skill in being in right place and right time.

Things I take photos of are first of all creations of Mother Nature. I could sit near fields, lakes and mountains because of my hobby and occupation, but unfortunately I can’t, lack of time you know. I enjoy those few trips to country I take every year though. Beside I try to take part in events like parades, Night of Kupala (old slavic tradition), photographical walks and so on.

I never thought about photography in profit way. It is just way to express myself. Once for a time I send my work to some kind of online contest, grab a book as prize and that’s it. I know my photos aren’t prefect, so I decided to create this blog to share them with you, get some constructive comments and achieve some experience points in my photographical trips.

Feel free to browse my gallery, if you want to make a contact with me through wordpress, facebook or e- mail you are also very welcome. If you want to link me or trade experiences just let me now :)

And I am so sorry about my english, I don’t have many opportunities to use it beside the internet (so writing to me gives me a chance to improve it).

Cheers,

       Delein

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s